خریدی لذت بخش بر روی آب در بازارهای شناور بانکوک + تصاویر و ویدئو

 بازارهای شناور بانکوک یکی از مکان های هیجانی و جذاب تایلند می باشد که در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک بر روی رود خانه اصلی شهر واقع شده اند. در این بازار ها از صبح زود تا ظهر فروشندگان محصولات تازه خود نظیر میوه‌ها ،سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی و محلی را بر روی قایق های کوچک به فروش می گذرانند. گردشگران تور تایلند می توانند بسته به نیاز خود از این قایق ها خریداری کنند و از خرید در بازارهای شناور لذت ببرند. در حال حاضر این بازارها تنها جهت خرید کردن نیست بلکه به یک مکان لذت بخش و توریستی نیز تبدیل شده است که با قایق میشود در این بازارها دوری بزنید .همچنین در کنار این بازار رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد که در آنها انواع غذاهای تایلندی، چینی و بین المللی سرو می شود. شلوغ ترین ساعات کار بازار ها ۶ تا ۱۱ صبح است و از این رو بهتر است که گردشگران از این شیوه سنتی خرید و فروش کالا در ساعات اولیه صبح بازدید کنند. در ذیل با سه تا از بازارهای شناور محبوب بانکوک آشنا خواهید شد.

 جاذبه های تایلند، بازار شناور بانکوک

نمایی زیبا از بازارهای شناور بانکوک

بازار شناور دامنوئن سادواک (Damnoen Saduak)

  دامنوئن سادواک یکی از قدیمی ترین و مشهورترین بازار شناور تایلند می باشد که در ۱۰۰ کیلومتری شهر بانکوک قرار گرفته است. این بازار مورد پسند خیلی از گردشگران واقع شده است از این رو شلوغ ترین بازار بانکوک می باشد. در این بازار محصولات رنگارنگ و غذاهای بسیار خوشمزه و انوع سوغات، عروسک‌های سنتی، میوه‌های تازه، کیف‌های گلدوزی شده با دست، سوپ نودل و کلاه‌های حصیری بزرگ به فروش می رسند. برای خرید از این بازار باید سوار بر قایق شوید که یک قایق‌ران شما را در طول مسیر در کنار ده‌ها قایق دیگر همراهی می‌کند. در قایق‌های اطراف‌تان، محصولات مختلف مانند انواع سوغات، میوه‌های تازه و غذاهای محلی لذیذ به فروش می‌رسد. این بازار با هزاران رنگ مزین شده است که فرصت‌های بی‌نظیری برای علاقه‌مندان به عکاسی خواهد بود تا با ثبت عکس هایی جذاب به یادماندنی ترین روزها را برای خود در این بازار رقم بزنند.

بازار شناور دامنوئن سادواک

غذاها و میوه های رنگارنگ بازار دامنوئن سادواک

 بانکوک، بازارهای شناور بانکوک

نمایی کلی از بازار شناور دامنوئن سادواک

بازار شناور بانگ‌ خو ویانگ (Bang Khu Wiang)

 بازار بانگ خو ویانگ نسبت به بازار دامنوئن خلوت تر است به این خاطر زیباترین عکس‌های خود در سفر به تایلند را ثبت کنید. در این باز بیشتر میوه های تازه و سبزی به فروش میرسند و خبری از سوغاتی و صنایع دستی نیست. برای رفتن به این بازار  از اسکله Bang krui سوار قایق شوید و یا از طریق اسکله Chang Pier قایق گرفته و به راحتی به این بازار بروید .حتی اگه قایق سواری را دوست ندارید می توانید با استفاده از تاکسی و یا اتوریکشا ( توک توک ) بسیار راحت و آسان این مسیر و طی کنید و به بازار بانگ خو ویانگ بروید. دسترسی به این بازار بسیار آسان است ولی این بازار برای بازدیدکنندگان و مسافران تور تایلند به علت ساعت کاری در صبحگاه (۴ تا ۷ صبح) امکان سپری کردن اوقات و مشاهده را کمی سخت می کند، به همین خاطر هم این بازار جنبه توریستی و تجاری ندارد.

 مکان های جذاب تایلند، بازهای شناور بانکوک

جلوه ای زیبا از بازار شناور بانگ‌ خو ویانگ

 بانکوک، بازار شناور بانگ‌ خو ویانگ

میوه فروشی در قایق در بازار شناور بانگ‌ خو ویانگ

بازار شناور کلانگ لات ماویوم (Khlong Lat Mayom)

 بازار کلانگ لات مایوم یکی دیگر از بازارهای معروف بانکوک در ۱۲ کیلومتری این شهر واقع شده است. این بازار در کانالی کم عرض که دور تا دور آن را فروشنده ها و مغازه های اغذیه فروشی در بر گرفته اند قرار دارد و تعداد قایق های این بازار کمتر است ولی با این حال گردشگران و خریداران قابل توجهی به این بازار سر می زنند. در این بازار بیشتر شما شاهد کالاهای اصل تایلندی و مردم محلی خواهید بود. این بازار در نزد مردم تایلند و توریستان  محبوبیت خاصی دارد و هر روز شلوغی خود را دارد ولی آخر هفته اوج شلوغی و هیجان را می توانید در این بازار مشاهده کنید. فهنگ بازارهای محلی، ریشه ی عمیقی در زندگی روزانه ی مردم تایلند دارد و برخلاف خوردن غذا در بیرون از خانه که یک فرهنگ غربی است، هم سرگرم کننده، هم جالب و هم ارزان است و غذای تایلندی در این مکان ها به اندازه ای محبوب است که می تواند به تنهایی یک دلیل خوب برای انتخاب تور بانکوک و رفتن به این بازار باشد.

 بانکوک، بازار کلانگ لات مایوم

نمایی از بازار شناور کلانگ لات مویوم

 بازار های شناور جذاب بانکوک، بازار کلانگ لات مایوم

قایق های روی آب بازار کلانگ لات مایوم

 

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.