آبشار هفت طبقه و شگفت انگیز اروان در تایلند + تصاویر و ویدئو

آبشار اروان معروف به فیل سفید رنگ سه سر در تایلند

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری بی نظیر از آبشار اروان

آبشار اروان یکی از آبشارهای هفت طبقه و حیرت انگیز می باشد که در پارک ملی اروان و در فاصله اندکی از شمال غربی کانچانابوری واقع شده است. این آبشار دیدنی و هفت طبقه که ۱٫۵ کیلومتر وسعت دارد، از سمت شرقی پارک آغاز می شود. اروان در اسطوره های هندو به فیل سفید رنگ سه سر گفته می شود. با توجه به اینکه برای رفتن به استان کانچانابوری باید از بانکوک عبور نمود و این استان ۲ الی ۳ ساعت از بانکوک فاصله دارد. گردشگران تور بانکوک می توانند با مینی بوس، اتوبوس و قطار شهری به این استان سفر و از این آبشار افسانه ای دیدن نمایند و لحظات فراموش نشدنی را سپری کنند. آبشارهای هفت طبقه پارک اروان یکی از بی نظیرترین و قدرتمندترین آبشارها نه تنها در تایلند بلکه در کل جنوب شرقی آسیا شناخته شده اند. این آبشار شبیه به اسطوره هندی می باشد. در پیرامون این آبشار میمون های ماکاکوئی وجود دارد. همچنین مارمولک ها نیز گاهی اوقات در این منطقه پرسه می زنند. علاقه مند می توانند در تمام طول سال از این آبشار دیدن کنند ولی آخر هفته خیلی شلوغ می باشد. حوضچه های سبز رنگ آبشار اروان با داشتن آب های شفاف و کریستالی اش یکی از زلال ترین و شفاف ترین حوضچه های دنیا می باشد. آب درون حوضچه به قدری شفاف و صاف می باشد که کسی دلش نمی آید پای خود را در حوضچه بگذارد که مبادا گل آلود شود. گذراندن مسیر و رسیدن به آخرین طبقه آبشار شما را بسیار هیجان زده می کند. وقتی به انتهای مسیر می رسید به علت نامگذاری آبشار پی خواهید برد.

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

نمایی از آبشار دیدنی اروان

مسیر رسیدن از نقطه شروع تا پایان آبشار اروان بدین شرح است:

نقطه شروع: طبقه اول آبشار لاکوئن رنگ نام دارد. در کافه طبقه اول توقف کنید و قبل از حرکت آب و انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید. حتما برای پیمودن مسیر یک بطری آب همراه خود داشته باشید.

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری زیبا از آبشار اروان

طبقه دوم: آبشار طبقه دوم ونگ ماچا نام دارد. برای رسیدن به طبقه دو در طول مسیر پله هایی وجود دارد که بالا رفتن از آنها راحت می باشد. آب آبشار این طبقه درون یک برکه بزرگ می ریزد. این طبقه مکان مناسبی برای شنا کردن می باشد.

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری فوق العاده از طبقه دوم آبشار اروان

طبقه سوم: آبشار فانام کو در این طبقه قرار دارد. رسیدن به این طبقه چند دقیقه زمان می برد. در برکه این طبقه ماهی های رنگارنگ بسیاری وجود دارد. که البته بعضی از بازدید کنندگان در این برکه شنا نیز می کنند. از نظر شکل ظاهری این آبشار با دو آبشار دیگر متفاوت می باشد زیرا ارتفاع آن زیاد و عرض آن کمتر می باشد.

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری دلنشین از طبقه سوم آبشار اروان

طبقه چهارم: آبشارهای طبقه چهارم اوننگ فی چو نام دارند. البته پیمون مسیر از این آبشار به بعد طاقت فرسا تر می شود. علی رغم  طبقه سوم آبشارهای این طبقه کوتاه تر می باشند و به راحتی می توان بر روی آنها سر خورد. در مسیری که به سمت طبقه پنجم حرکت می کنید تکه پارچه و علامت هایی را می بینید که به دور درختان گره خورده اند. در واقع این ها نمایانگر مسیر هستند و اکثرا به عنوان نمادهای مذهبی شناخته شده اند.

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

نمای زیبا از طبقه چهارم آبشار اروان

طبقه پنجم: آبشار بوآمای لانگ در این طبقه قرار دارد. در این آبشار صخره های آهکی وجود دارند که سبب پدید آمدن آبشاری مواج و گازدار می شوند. همین امر زیبایی دو چندان به طبقه پنجم بخشیده است. این طبقه آخرین طبقه ای است که می توانید در آنجا شنا کنید. برکه طبقه پنجم از طبقه دوم خلوت تر می باشد، چون که رسیدن به طبقه پنجم کار آسانی نیست.

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری از شناکردن گردشگران در طبقه پنجم آبشار اروان

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری از برکه شفاف و زلال طبقه پنجم آبشار اروان

طبقه ششم: آبشار طبقه ششم دانگ پروک سا نام دارد. گرچه نرسیده به طبقه ششم آبشار های کوچک بسیاری وجود دارد اما آبشار اصلی این طبقه به شمار نمی روند. آبشار این طبقه پلکانی و عریض می باشد. جالب است بدانید که در طول مسیر مراقب باشد تا میمون های بازیگوش غذا، نوشیدنی و وسایل شما را بر ندارند. زیرا آنها گستاخ هستند و از قاپیدن وسایل شما فرصت را از دست نمی دهند و دیدن انسان ها برای آنها طبیعی می باشد.

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

جلوه ای دیدنی از آبشار اروان

آبشار اروان, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری از میمون های بازیگوش در آبشار اروان

طبقه هفتم: آبشار واقع در این طبقه در مرتفع ترین نقطه قرار دارد. رسیدن به آن دشوارترین بخش می باشد. زیرا در پاره ای از راه باید از داخل آب بگذرید، از نردبان بالا بروید و در مسیرهای باریک تر نزدیک پرتگاه های خطرناک تعادل خود را حفظ کنید. اگر در ابتدای مسیر افراد بسیاری همراه شما باشند، وقتی به طبقه هفتم می رسید افراد کمی در کنار شما باقی می مانند. زیرا این مسیر سخت و طولانی می باشد. همچنین برکه طبقه پنجم آنقدر دیدنی و زیبا می باشد که بسیاری از افراد را محو تماشای خود می کند و از ادامه مسیر باز می ماند. آبشار طبقه هفتم فوفا ایراوان نام دارد طبق نظر بسیاری از گردشگران بی نظیر ترین و جذاب ترین آبشار در این طبقه قرار دارد. صخره های این آبشار به شکل فیل است و دلیل نامگذاری این آبشار اروان به دلیل شباهت طبقه هفتم به فیل می باشد. به گردشگران تور تایلند توصیه می شود در زمان بازدید از آبشار اروان بازدید از این طبقه را از دست ندهند.

 

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.