خلیج فانگ نا، نگینی زمردی در تایلند + تصاویر و ویدئو

خلیج فانگ نا، مکانی رویایی و سحر انگیز در تایلند

خلیج فانگ نا, پوکت, تایلند

خلیج فانگ نا یکی از سحر انگیز ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری پوکت می باشد که در فاصله ۴۹۷ مایلی بانکوک قرار دارد. این خلیج رویایی بین جزایر پوکت، فانگ نا و کرابی واقع شده است. دلیل عمده شهرت خلیج فانگ نا به خاطر وجود صخره های فوق العاده زیبا و آهکی آن می باشد که به طور عمودی از دل آب های سبز رنگ بیرون زده اند. صخره های آهکی این خلیج از تجمع بقایای موجودات دریایی همراه با رسوبات کلسیم کربنات و طی میلیون ها سال پدید آمده اند. با گذر زمان و افزایش وزن این رسوبات و گرما ضخامت لایه ها افزایش یافته و سپس به صخره تبدیل شده اند.

تایلند, خلیج فانگ نا, جاذبه های گردشگری پوکت

تصویری زیبا از خلیج فانگ نا

خلیج فانگ نا مکان های تفریحی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که از جمله آنها می توان به غارها، تالاب ها، سواحل بکر کوچک، قایق ها و جت اسکی اجاره ای و همچنین رستوران هایی که رو به منظره خلیج می باشند. خلیج فانگ نا با وسعتی بالغ بر ۴۰۰ کیلومتر مربع بیش از ۱۰۰ جزیره را در درون خود جای داده است که برخی از آنها به دلیل زیبایی های منحصر به فرد و اعجاب انگیز بودنشان در کتاب رکورد گینس به ثبت رسیده اند. که در ادامه به برجسته ترین آنها اشاره خواهد شد:

خلیج فانگ نا, پوکت, تایلند

نمایی بی نظیر از خلیج فانگ نا

جزیره جیمز باند یکی از جذاب ترین جزایر خلیج فانگ نا می باشد. این جزیره پس از انتشار فیلم مردی با تفنگ طلایی از سری فیلم های جیمز باند در سال ۱۹۷۴ به نقشه مناطق گردشگری بین المللی راه یافت. این جزیره یک مقصد گردشگری پرطرفدار برای قایق سواری می باشد. اکثر تورهای گردشگری جیمز باند شامل بازدید از جزایر محبوب پیرامون، توقف در دهکده ماهیگیری مسلمان نشین کوپانیی برای صرف یک ناهار خوشمزه می باشد. گردشگران تور تایلند می توانند در صورت سفر به خلیج فانگ نا از این جزیره دیدن نمایند.

تایلند, خلیج فانگ نا, پوکت

تصویری از قایق سواری در جزیره جیمز باند

خلیج فانگ نای, جزیره جیمز باند, پوکت

تصویری دیدنی از جزیره جیمز باند

-جزیره کوپانیی یک جزیره کوچک سنگ آهکی کوچک می باشد که بیشتر توریست ها برای صرف غذا و خرید سوغاتی به این جزیره سفر می کنند. در این جزیره دهکده شناور ماهیگیری وجود دارد و معماری بناهای آن از اصول غیر مهندسی و بسیار عجیبی تبعیت می کند. در این دهکده شناور آلونک ها، رستوران و جاذبه های بسیاری وجود دارد که ساختار آنها در دریاهای کم عمق و بر روی آب بنا شده اند. در گذشته صنعت ماهیگیری در این منطقه یک حرفه رایج بوده اما امروزه این حرفه در مقام دوم جای گرفته و نیمی از اهالی دهکده در صنعت خدمات گردشگری مشغول به کار هستند.

جاذبه های گردشگری پوکت, جزیره کوه پانیی, خلیج فانگ نا

تصویری از جزیره کوه پانیی

خلیج فانگ نا, پوکت, جزیره کوه پانیی

نمایی دلنشین از جزیره کوه پانیی

-چشم انداز سامت نانگ شی یکی از بی نظیر ترین و جذاب ترین چشم اندازهای خلیج فانگ نا می باشد. این مکان در ارتفاعات تپه ای واقع در فاصله ۳۰ دقیقه ای تا پوکت واقع شده است. با سفر به این منطقه می توانید حس حضور در دنیایی دیگر را تجربه نمایید. حسی که با دیدن تصاویر مبهوت کننده از کهکشان راه شیری در ساعاتی خاص بوسیله آن فزونی می یابد. همچنین نظاره نمودن طلوع آفتاب از میان صخره های آهکی یکی دیگر از جذابیت های سفر به این مکان رویایی می باشد.

چشم انداز سامت نانگ شی, خلیج فانگ نا, تایلند

تصویری زیبا از چشم انداز سامت نانگ شی

پوکت, خلیج فانگ نا

نمایی از چشم انداز سامت نانگ شی

هانگز آو فانگ نا یکی از مکان های خارق العاده خلیج فانگ نا می باشد. در سال های اخیر نقشه های توپوگرافی از راز وجود هانگ یا اتاق های در زیر جزیره فانگ نا پرده برداشت. این دنیای رویایی غارهای سقوط کرده و رو به آسمان باز شده ای هستند که با دیوارهای آهکی محصور شده اند. گردشگران تور پوکت می توانند با قایق سواری راز زیبایی های نهفته در قلب اتاق های فانگ نا را کشف نمایند.

خلیج فانگ نا, جاذبه های گردشگری پوکت, تایلند

تصویری زیبا از خلیج فانگ نا

 

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.