جزیره هواهین، تکه ای از بهشت در تایلند + تصاویر و ویدئو

جزیره جذاب و دیدنی هواهین در تایلند

جزیره هواهین یک تفرجگاه توریستی و ساحلی می باشد که در ۲۶۰ کیلومتری بانکوک و در جنوب تایلند واقع شده است. این جزیره زیبا حدود ۹۱۱ کیلومتر مربع وسعت و جمعیتی بالغ بر ۸۵۰۰۰۰ نفر دارد. در گذشته هواهین یک روستای ماهیگیری محلی بوده اما شن ها و ماسه شفاف و آبهای کریستالی به سرعت توجه ساکنان بانکوک را به سوی خود جلب نمود و تبدیل به یک شهر رفت و آمد تبدیل شد. همچنین یکی از پادشاهان تایلند حدود یک قرن پیش جذب شگفتی های این شهر شد و در این منطقه یک قصر سلطنتی احداث نمود. جزیره هواهین یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین اقامتگاه های تایلند می باشد که تلفیقی متنوع از جاذبه های سنتی و مدرن می باشد. هواهین به معنای سر سنگی می باشد که در مقایسه با دیگر نقاط تایلند قدیمی تر، بکرتر و منحصر به فرد تر می باشد.

جزیره هواهین, جاذبه های گردشگری تایلند

تصویری زیبا از جزیره هواهین در تایلند

 جزیره هواهین سواحل رمانتیک و زیبایی دارد و سالها است که توانسته عنوان تمیزترین ساحل را از آن خود کند و در این خصوص حتی گوی رقابت را از سواحل پاتایا نیز ربوده است. این سواحل مکان مناسبی برای استراحت، ورزش های آبی و گلف می باشند. که از جمله این سواحل زیبا می توان به سواحل زیر اشاره نمود.

 • ساحل چاآم: این ساحل در فاصله ۲۸ کیلومتری شمال هواهین واقع شده است. این ساحل بسیار تمیز و آرامش بخش می باشد. در این ساحل می توان از ورزش های مهیج اسکی و قایق سواری نهایت لذت را برد.
 • تایلند, جزیره هواهین, ساحل چاآم

  تصویری زیبا از ساحل چاآم در جزیره هواهین

 • ساحل هواهین: این ساحل در فاصله ۲۷ کیلومتری مرکز شهر هواهین قرار دارد و نسبت به دیگر سواحل، در این ساحل پروژه های ساختمانی بسیاری انجام شده است. هر ساله در فاصله ماه های نوامبر تا فوریه موج های بلندی در این ساحل دیده می شود که گردشگران تور تایلند در صورت سفر به این ساحل باید نکات ایمنی را رعایت کنند.
 • تایلند, جزیره هواهین, ساحل هواهین

  نمایی دیدنی از ساحل هواهین

 • ساحل کائوتکیاب: این ساحل در ۷ کیلومتری شهر هواهین قرار گرفته است. در این ساحل میمون های تربیت شده بسیاری وجود دارد که اغلب به این ساحل کوهستان میمون ها هم گفته می شود. ساحل کائوتکیاب خیلی عمیق نیست و برای شناکردن کودکان مناسب می باشد.
 • جزیره هواهین, ساحل کائوتکیاب

  تصویری زیبا از ساحل کائوتکیاب

 • ساحل سوان سون: این ساحل در ۱۵ کیلومتری جنوب هواین واقع شده است و یک ساحل محبوب برای بومیان این منطقه به شمار می رود.
 • ساحل کائو تادو: این ساحل یکی از زیباترین و محبوب ترین نقاط ساحلی در هواهین می باشد که در ۲۰ کیلومتری جنوب هواهین واقع شده است.
 • ساحل کائوتادو, جزیره هواهین, تایلند

  تصویری کلی از ساحل کائوتادو

در جزیره هواهین بازارهای محلی بسیاری وجود دارد که محبوب ترین بازار آن، بازار شب می باشد. این بازار در قلب این شهر واقع شده است. در بازار شب بهترین اجناس صنایع دستی هواهین وجود دارد. یکی دیگر از بازارهای روزانه هواهین چاتچای نام دارد که این بازار نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است. بهترین سوغاتی که می توان از هواهین خریداری نمود نوعی پارچه چاپ شده خاص می باشد که از این پارچه رنگی و زیبا می توان برای تی شرت، کیف، روبالشی و وسایل دیگری استفاده نمود. گردشگران تور بانکوک که علاقه مند به صنایع دستی بانکوک هستند می توانند در صورت بازدید از این جزیره سوغاتی خریداری کنند.

جزیره هواهین, جاذبه های گردشگری تایلند

نمایی از بازار شب جزیره هواهین

برای سفر به هواهین مسیرهای مختلفی وجود دارد. با تاکسی از درب هتل در بانکوک تادرب هتل در هواهین ۴ ساعت طول خواهد کشید. اگر با اتوبوس سفر می کنید باید به ترمینال جنوب مراجعه کنید که مدت این سفر ۵ ساعت می باشد. با قطار نیز ۵ و نیم ساعت طول خواهد کشید. اما اگر می خواهید با لنج بروید از پاتایا می توانید با لنج سفر کنید که مدت این سفر ۳ ساعت می باشد. اگر به دنبال آرامش هستید در سفر به شهر بانکوک می توانید از جزیره کوچانگ نیز دیدن کنید.

جزیره هواهین, تایلند

تصویری بی نظیر از جزیره هواهین

تایلند, جزیره هواهین

نمایی دیگر از جزیره هواهین

یکی دیگر از تفریحات جزیره هواهین برپایی فستیوال های متنوعی مانند فستیوال جهانی پرواز بادکنک ها، فستیوال سنتی مراسم و لباس های تایلند، کارناوال آرزوها، فستیوالهای نور و آتش بازی، فستیوال های غذاهای تایلندی، فستیوال رژه فیل ها و فیل سواری، فستیوال ورزش آبی و گلف. اما از محبوب ترین این جشنواره ها می توان جشنواره پرواز بادکنک ها را نام برد که افراد بسیاری از دیگر کشورهای جهان برای شرکت در این فستیوال ها به هواهین سفر می کنند.

 

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.