سفر قهرمان جودوی ایران به تایلند برای مبارزه در قفس

تور تایلند, اخبار تایلند

سفر قهرمان جوروی ایران به تایلند برای مبارزه در قفس

سفر ناگهانی جواد محجوب، قهرمان سنگین وزن جودوی کشورمان به تایلند برای شرکت در مسابقات MMA بسیار قابل تعمق بود. قهرمانی که نماینده ایران در المپیک بود، حالا خیلی راحت با مربی خود، مسعود خسروی نژاد راهی تایلند شده است.

اما MMA چیست؟
رشته هنرهای رزمی ترکیبی، یک ورزش Sportt رزمی کامل است که مبارزان می توانند از ضربه های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند. این رشته که شامل ترکیبی از تمام ورزش های رزمی است، با حداقل قوانین محدودکننده انجام می شود و به همین دلیل یکی از خشن ترین رشته های رزمی محسوب می شود.

رییس هیات جودوی خراسان رضوی: از تصمیم محجوب بی اطلاع بودیم

حسین محمودی، رییس هیات جودو و کوراش خراسان رضوی در خصوص رفتن ناگهانی جواد محجوب اظهار کرد: اینکه محجوب در اردوهای تیم ملی شرکت نمی کند را می دانستیم اما از تصمیم وی مبنی بر سفر به تایلند و شرکت در مسابقات MMAA بی اطلاع بودیم و برای ما هم تصمیم این جودوکار ارزنده غیرمترقبه بود. مخصوصا اینکه این ورزشکار به همراه مربی خود، خسروی نژاد راهی تایلند شده است.

محمودی در پاسخ به این سوال که فدراسیون چه اقداماتی را برای بازگشت محجوب به جودو انجام داد، تصریح کرد: پاسخ این سوال را باید از رییس و دبیر فدراسیون بپرسید اما درکل نگاه کلان فدراسیون جودو به پوست اندازی در این رشته ورزشی است. اکثر جودوکارانی که انتخاب می شوند از سنین امید و جوانان است تا نسلی طلایی را برای آینده جودوی ایران شکل دهند. ضمن اینکه تنها محجوب و ملایی افراد باسابقه ای هستند که به تیم ملی دعوت شدند، ملایی نیز در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی به مدال طلا دست یافت.

اینکه در ماه های اخیر، در پاسخ به هر انتقادی نسبت به نتایج ملی پوشان جودو در المپیک، مسئولان به اردوی تیم ملی در چناران و امکانات بی نظیر! آن اشاره می کنند نشان از وسعت دید آنها دارد، وسعت دیدی که اگر بیشتر و بازتر می شد امروز محجوب هم مثل ملایی در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی خوش می درخشید. البته هنوز خانواده جودو فراموش نکرده که برای سرپوش گذاشتن بر غیبت محجوب در اردوهای تیم ملی، از جشن عروسی این ورزشکار صحبت شد.

منبع: رکنا

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.