سفر یک روزه به دور دنیا در مجموعه مینیاتوری مینی سیام در پاتایا + تصاویر و ویدئو

 مینی سیام اولین مجموعه مینیاتوری کشور تایلند

مینی سیام پارکی مینیاتوری با قضایی روباز در مرکز شهر پاتایا واقع شده است این مجموعه جذاب کار خود را از سال ۱۹۸۰ شروع کرد. این پارک یک محوطه ۴۶٫۴۰۰ متر مربعی دارد که به دو بخش مینی سیام و مینی یوروپ (اروپای کوچک) تقسیم می شود و با یک رودخانه کوچک از هم جدا شده اند. زمینهای بزرگ این پارک با مجسمه ها و آبشارها تزیین شده است. مینی سیام در مرکز پاتایا، اولین مجموعه مینیاتوری کشور تایلند و سومین مجموعه مینیاتوری بعد از نمونه های مشابه آن در هلند و تایوان است که بیش از ۱۰۰ مدل مینیاتوری از آثار تاریخی و باستانی جهان را در خود جای داده است.

 پاتایا، پارک مینی سیام

نمایی از ورودی پارک مینی سیام

 جاذبه های جذاب تایلندف پارک مینی سیام

مدل های مینیاتوری معابد تایلند در پارک مینی سیام

  در این پارک آثار مهم کشورهای مختلف بصورت ماکت توسط هنرمندان تایلندی ساخته شده است و به نمایش گذاشته میشود این آثار شامل بناهایی چون برج ایفل، کاخ کرملین، کاخ الیزه، برج پیزا، طاق نصرت، کاخ پادشاهی تایلند و هم چنین تخت جمشید (پارسه) صدها معماری زیبای دیگر از سرتاسر جهان می باشد. کنار هر کدام  از این مدل های مینیاتوری تابلو کوچکی در مورد تاریخچه، کشور و اطلاعات مهم آن توضیح داده شده است. گردشگران عزیز تور تایلند با رفتن به این پاک مینیاتوری می توانند با ۸۰ دقیقه یک سفر دیدنی و جذاب به دور دنیا بزنند و با آثار ارزشمند انواع کشورها آشنا شوند و از دیدن آن ها لذت ببرند.

 مکان های محبوب پاتایا، پارک مینی سیام پاتایا

مدل مینیاتوری کاخ بزرگ بانکوک در مینی سیام

سیام نام قدیم کشور هزار معبد یعنی تایلند است و کلمه مینی سیام به معنای تایلند کوچک است. از زیبا ترین ماکت های قرار داده شده در مینی سیام ، ماکت تخت جمشید از ایران است که مورد توجه بازدید کنندگان تور پاتایا قرار می گیرد. برای دیدن کل این پارک شما نیاز به کرم ضدآفتاب و گذاشتن کلاه در ساعات گرم روز  را دارید اما از دیدن این مجموعه در شب نیز غافل نشوید چرا که زیبایی خاص خودش را دارد.

 تایلند، پارک مینی سیام

مینیاتوری تخت جمشید در پارک مینی سیام

مینی سیام مدل‌های مینیاتوری از ساختمان‌های تاریخی تایلند مانند کمر Khmer، سوخوتای Sukhothai، آیوتایا Ayutthaya و همچنین بناهای مدرن را شامل می‌شود. معبد فانوم رانگ Phanom Rung که مربوط به دوران کمر Khmer می شود و بالای یک تپه ساخته شده است تمدنش به قرن ۱۰ تا ۱۳ میلادی برمیگردد. و همچنین مدل های جاذبه های معروف معبد وات آرون، کاخ بزرگ بانکوک و…. را می توان در این پارک مشاهده کرد.

 تایلند، جاذبه های پاتایا، پارک مینی سیام

مدل کوچک معبد جذاب وات ارون در پارک مینی سیام

 مینی یوروپ اروپای کوچک Mini Europe شامل ماکت‌های مینیاتوری از ساختمان‌های مهم اروپا، ایالات متحده آمریکا و دیگر نقاط جهان می‌باشد. این قسمت از پارک دو جاذبه بسیار مهم از کشور فرانسه را در خود جای داده است؛ طاق پیروزیArc de Triomphe و برج ایفل Eifel tower که هردوی آنها در مرکز پاریس واقع شده‌اند. طاق پیروزیArc de Triomphe در سال ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و به احترام کشته‌شدگان در جنگ ساخته شد. برج ایفل Eifel نیز یکی از نمادهای شناخته‌شده فرانسه است. این برج فلزی با ارتفاع ۳۲۴ متر در سال ۱۸۸۹ برای نمایشگاه جهانی ساخته شد.هرساله میلیون‌ها نفر چشم انداز شهر را از بالای این برج تماشا می‌کنند.

 جاذبه های تایلند، پارک مینی سیام

نمایی از ماکت برج ایفل در پارک مینی سیام تایلند

در قسمت مینی یوروپ Mini Europe ماکت مینیاتوری دو بنای معروف ایتالیا، برج کج پیزاLeaning Tower of Pisa و کولوسئوم Colosseum قرار گرفته است. برج پیزا Pisa حدود ۵۶ متر ارتفاع دارد و با مقادیری انحراف به یک سمت کج شده است. ساخت این برج ۸ طبقه در قرن ۱۲ میلادی آغاز شد. انحراف این برج هنگام ساختنش به دلیل پایه و بنیان نامناسبش شروع شد و به مرور بدتر شد. بنای کولوسئوم Colosseum که یک امپراطوری بزرگ بوده است در قرن اول میلادی در زمان امپراطوری روم ساخته شده است. ده‌ها هزار نفر در این مکان به تماشای جنگ بین گلادیاتورها، مراسم اعدام و اجرای تئاتر می‌نشستند.

 مکان گردشگری پاتایا، پارک مینی سیام

ماکت برج پیزا در پارک مینی سیام پاتایا

 مکان های گردشگری تایلند، پارک مینی سیام

مینیاتوری از کولوسئوم ایتالیا در پارک مینی سیام

هزینه ورودی پارک مینی سیام برای گردشگران تور پاتایا ۲۵۰ بات برای بزرگسالان و ۱۲۰ بات برای کودکان می باشد.. تایلندی ها با نشان دادن گواهینامه رانندگی و یا کارت شناسایی میتوانند بدون هزینه وارد شوند.

 جاذبه های تایلند، پارک مینی سیام

مدل مینیاتوری پل تاور بریج لندن در پارک مینی سیام

 

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.