کوهستان بودا اثری هنری و جذاب در پاتایا + تصاویر و ویدئو

تصویری طلا کاری شده از بودا در دل کوهستان بودای پاتایا

 کوهستان بودای پاتایا در فاصله ۶ کیلومتری شهر پاتایا به سمت شهر ساتاهیپ واقع شده است و از بزرگترین نوع این اثر هنری در زمین است. این کوه  دیدنی و جذاب را در زبان محلی به نام Khao Chi Chan می شناسند.

 جاذبه های تایلند، کوهستان بودای پاتایا

نمایی جذاب ازکوهستان بودای پاتایا

در اطرف شمالی کوهستان بودا (Khao Chi Chan)، تصویری از بودا که چهار زانو نشسته و یک دستش روی پایش و دست دیگرش روی زانویش قرار دارد حکاکی شده است. این تپه آهکی زمانی برای تامین مواد لازم برای صنعت ساختمان‌سازی محلی مورد استفاده قرار می‌گرفت. در سال ۱۹۹۶ برای بزرگداشت پنجاهمین سال تولد پادشاه تایلند، تصویری از بودا با ۱۰۹ متر طول و ۷۰ متر عرض، توسط یک هنرمند خوش ذوق تایلندی روی صخره های کوهستان بودا حکاکی شد و بعد از آن به توصیه بزرگ راهبان تایلند با طلا تزئین شد.

 جاذبه های تایلند، پاتایا

تصویر حکاکی شده بودا در کوهستان بودای پاتایا

  این تصویر با استفاده از نرم افزار های کامپیوتری طراحی شد و پس از آن با استفاده از لیزر، کشیده شده است. اینکار به طور کامل در شب صورت گرفت، چراکه نور از لیزر بطور واضح تری دیده شود. در انتها نیز با تکمیل طراحی، طلا برای پر کردن در مجسمه سازی استفاده شده است.

 مکان های دیدنی پاتایا، کوهستان بودای پاتایا

نمایی زیبا از کوهستان بودای پاتایا

از آنجا که کوه Khao Chi Chan خود یکی از مهم‌ترین جاذبه های پاتایا بحساب می آید می توانید با شرکت در تور پاتایا از نزدیک این جاذبه را ببینید و لذت ببرید. در قسمت های جلویی کوهستان بودا یک معبد مقدس وجود دارد در آنجا می‌توانید راهبان نارنجی‌پوش معروف تایلند را ببینید.

 تایلند، کوهستان بودای پاتایا

طبیعت بکر زیبای کوهستان بودای پاتایا

 محیط اطراف این کوهستان دارای طبیعتی زیبا و بی نظیر است که گردشگران تور تایلند می توانند از بودن در این مکان لذت ببرند. البته در بیرون این معبد، رستوران ها و کافه های تایلندی زیادی آماده پذیرایی بازدید کنندگان می باشند و همچنین در محوطه بیرونی این معبد امکان فیل سواری برای شما گردشگران نیز وجود دارد.

 مکان های گردشگری پاتایا، کوهستان بودای

کوهستان بودای پاتایا

برای بازدید از این مکان باید لباس مناسب پوشیده باشید، لباس‌هایی که شانه‌ها و پاها را تا زانو پوشانده باشد، غیر از این محدودیتی یا نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای ورود به محوطه و نزدیک شدن به این تصویر باشکوه وجود ندارد. البته از آنجا که هنوز هم احتمال سقوط سنگ از بالای کوه و مجروح شدن وجود دارد، باید از مکانی خاص به بازدید از این مکان بپردازید

 پاتایا، کوهستان بودای پاتایا

نمایی جذاب از کوهستان بودای

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.