موزه تای هوآ، ساختمانی با معماری زیبا در پوکت + تصاویر

 موزه تای هوآ پوکت یکی از ساختمان های زیبای شهر پوکت است که دارای معماری جذاب چینی پرتغالی می باشد. ساختمان موزه در خیابان کرابی با ظاهر زیبای خود چشم هر بیننده را به خود خیره می کند. موزه تای هوا جایزه‌ای ویژه از طرف اتحادیه معماری سیام برای نقش بینظیرش در حفظ هنرهای معماری در سال ۲۰۰۸ دریافت کرده است.

 مکان های دیدنی پوکت، موزه تای هوآ پوکت

نمایی کلی از ساختمان موزه تای هوآ پوکت

این موزه دارای معماری جذابی است که حیاط داخلی آن روباز است که نقش مهمی در گردش هوای تازه در درون محیط خانه ایفا می کند این طراحی بیشتر در فصل تابستان اهمیت دارد. موزه تای هوا تاریخ جزیره پوکت را از زوایای مختلف و با بازگو کردن رابطه چین و پوکت، داستان ساخته شدن تای هوا به عنوان اولین مدرسه چینی زبان در پوکت، ساختمان‌های ساخته شده در جزیره با سبک معماری چینی‌ پرتغالی، جشن‌های سنتی پوکت و همچنین غذاهای محلی را برای گردشگران تور تایلند به نمایش می گذارد.

 جاذبه های پوکت، موزه تای هوآ پوکت

محوطه روباز حیاط موزه تای هوآ پوکت

 موزه های تایلند، موزه تای هوآ پوکت

محوطه داخلی موزه تای هوآ پوکت

در این موزه نیز یک باغ زیبا نیز وجود دارد که گردشگران تور پوکت می توانند در آن ابزارهای بزرگ و سنگین و ماشین‌هایی که در سال‌های دور معدن‌کاری قلع در پوکت استفاده می‌شدند را ببینند. درون ساختمان موزه، چندیدن سالن برای برگزاری نمایشگاه‌های موقت وجود دارد و یک سالن هم به نمایش فیلم‌های کوتاه چینی با زیر‌نویس انگلیسی تخصیص داده شده است.

 مکان گردشگری تایلند، شهر پوکت، موزه تای هوآ پوکت

سالن های زیبای موزه تای هوآ پوکت

تقریبا تمام چینی‌های پوکت سرزمین خودشان را به خاطر فقر ترک کرده بودند. بیشتر آنها از استان فوجیان و شهرهایی مانند فوژان و شیامن به پوکت آمده بودند. از آنجا که پوکت جزیره‌ای نسبتا کوچک است، راحت می‌توان دریافت که خانواده‌های شناخته‌شده و صاحب نفوذ جزیره با پس‌زمینه‌ای چینی، از کدام منطقه به اینجا مهاجرت کرده بودند. علاقمندان می توانند با مراجعه به یکی از اتاق های نمایش موزه اطلاعاتی کارآمد را در این زمینه بدست آورند.

 تایلند، موزه های پوکت، موزه تای هوآ پوکت

اتاق های جذاب موزه تای هوآ پوکت

مکان های دیدنی و جذاب پوکت، موزه تای هوآ پوکت

اتاق های نمایش موزه تای هوآ پوکت

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.