موزه جیم تامپسون تلفیقی از معماری باشکوه تایلندی و امریکایی+ تصاویر و ویدئو

  موزه جیم تامپسون موزه ای جذاب در تایلند

خانه جیم تامپسون که امروزه به عنوان موزه مورد بازدید خیلی از گردشگران تور تایلند واقع می شود تو سط شخصی امریکایی به نام تامپسون که بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در تایلند تصمیم گرفت در این کشور زندگی کند در شهر بانکوک ساخته شده است. او ۳۰ سال نقش بسیار مهمی در احیای صنعت ابریشم در تایلند داشته است. این مرد به منظور احیای این صنعت و گسترش آن برنده جایزه فیل سفید شد. البته این شخص در صنعت مد نیز فعال بوده است به گونه ای که در ارائه لباس های ابریشمی زیبا به سالن های مد در کشورهای پاریس، نیویورک ، میلان و لندن تلاش وصف ناپذیری داشته است. جیم تامپسون فردی مشهور در کشور تایلند و سایر کشور ها بوده است.

 جاذبه های تایلند، خانه جیم تامپسون

نمایی از بیرون خانه جیم تامپسون

 خانه جیم تامپسون از ۶ ساختمان چوبی ساخته شده است و تلفیقی از زندگی سنتی تایلند و مدرن امریکایی است. این خانه به سبک معماری قدیم ساخته شده است به طوری که در برابر خطرات طبیعی همچون باران های سیل آسا مقاوم است از این رو مورد توجه بسیاری از گردشگران تور تایلند واقع شده است. در این موزه گردشگران از نحوه و چگونگی گسترش صنعت ابریشم تایلندی توسط جیم تامپسون آگاهی کسب می کنند.

 مکان های جذاب بانکوک، موزه جیم تامپسون

نمایی زیبا از محوطه بیرون موزه جیم تامپسون

در این خانه تامپسون نورپردازی جالبی استفاده شده است به طوری که چشم ها را به طرف دیوارکوب ها و مجسمه های دست ساز جذب می کند. روی دیوارهای این خانه آویزهایی با نقش و نگار جذاب قرار دارند که همگی این ها را جیم تامپسون از معابد مختلف تایلند خریداری و بر روی دیوار خانه اش آویزان کرده است.  در این خانه یک مجسمه سنگی بودا قرار گرفته است که بسیار با ابهت و بزرگ است. همه این جذابیت های این موزه زندگی قبلی و حال حاضر بوداها و نحوه رسیدن این بوداها به سلوک را به نمایش می‌ گذارد.

 بانکوک، موزه جیم تامپسون

مجسمه های بزرگ در درون موزه جیم تامپسون

حتی آشپزخانه ی آن نیز مملو از ظرف و ظروف سنتی تایلندی است. از اشپزخانه که به سمت اتاق پذیرایی موزه خانه جیم تامپسون برویم، یک میز ناهارخوری بزرگ ساخته شده از چوب ساج را خواهید دید که برروی آن مجموعه ای از ظروف بسیار باشکوه و باعظمت قرار گرفته است. اما در برخی قسمت های این خانه نیز نمادی از زندگی آمریکایی را می بینید، برای مثال تایلندی ها در آن زمان حمام و دستشویی خانه هایشان را در بیرون از خانه می ساختند اما در اینجا آنها در داخل خانه قرار گرفتند.

 جاذبه های بانکوک، موزه جیم تامپسون

اتاق بزرگ موزه جیم تامپسون با نورپردازیی زیبا

جیم تامپسون در سال ۱۹۶۷ به ارتفاعات سرسبز مالزی می رود و ناپدید می گردد و بعد ازآن خبری از این شخص ارزشمند نشد اما این موزه زیبا و جذاب از او برای کشور تایلند به یاد گار ماندکه سالانه مورد بازدید خیلی از گردشگران تور بانکوک واقع می شود.

جاذبه های تایلند، موزه جیم تامپسون

نمایی از پله های خانه جیم تامپسون

بعد از گم شدن او مرکزی به نام سازمان جیم تامپسون تشکیل شد تا مسئول خانه و دارایی های تامپسون شود. از آن زمان تا به الان این بنیاد خانه ی جیم تامپسون را به عنوان یک موزه مدیریت می کند، در طی این سال ها در محوطه ی خانه یک کافه ی هنری، یک مرکز و فروشگاه هنری نیز در اینجا ایجاد شد تا گردشگران لذت بیشتری را تجربه کنند. به خاطر بسپارید که ساعت بازدید از خانه ی او از ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر است.

جاذبه های تایلند، موزه جیم تامپسون

نمایی از بیرن موزه جیم تامپسون

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.