خانه حقیقت، بنایی عجیب با معماری ظریف در پاتایا + تصاویر و ویدئو

 خانه حقیقت ساختمانی غول پیکر در پاتایا

خانه مقدس حقیقت پاتایا در شمال شهر پاتایا و در ساحل وانگامات، توسط یک سرمایه گذار تایلندی به نام Lek Viriyaphant به منظور به حفظ فرهنگ و تاریخ تایلند ساخته شده است. این ساختمان غول پیکر با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر تلفیقی از هنر باستان با خلاقیت هنر معاصر و هم چنین ساختارش ترکیبی از کاخ و معابد می باشد. ساخت این بنا در سال ۱۹۸۱ میلادی در Banglamung در کنار دریا آغاز شده و گفته می شود که تا سال ۲۰۵۰ همچنان ادامه داشته باشد.

 جاذبه های تایلند،خانه حقیقت پاتایا

نمایی از بنا غول پیکر حقیقت پاتایا

این ساختمان عجیب و جالب پر شده است از مجسمه های چوبی که به طور دقیق و ظریفی کنده کاری شده اند هر یک از این مجسمه ها نماینگر فرهنگ و هنر کشور تایلند است. این بنا به طرزی شگفت انگیز ساخته شده است و انقدر مقام است که در برابر باد و نور آفتاب ساحل دریا سالم مانده است. معماری جالب و زیبای این معبد الهام گرفته از اعتقادات بودایی و هندی می باشد در واقع  معماری این ساختمان غول پیکر نشان دهنده دانش کهن، حکمت و فلسفه شرقی می باشد.

مکان دیدنی پاتایا، خانه حقیقت پاتایا

نمایی از خانه حقیقت پاتایا

 خانه حقیقت پاتایا

نمایی از ظریف کاری معماری درون خانه حقیقت

تمام کنده کاری ها از چوب ساج ساخته شده اند. در چهار گوشه این ساختمان برج‌هایی قرار گرفته است که برروی هرکدام از آنها اشکالی براساس باورها و افسانه‌های تایلند، کامبوج، هند و چین حکاکی شده است. این بنای زیبا یکی از مهمترین جاذبه های پرطرفدار شهر پاتایا می باشد که هر سال بر تعداد بازدیدکنندگان آن افزوده می شود. بازدیدکنندگان تور پاتایا با دیدن این جاذبه عجیب و غریب زندگی کهن، مسئولیت انسان، افکار اولیه، چرخش زندگی، ارتباط زندگی با جهان و هدف مشترک از زندگی درک  می کنند.

 جاذبه های تاریخی پاتایا، خانه حقیقت

نمایی از حکاکی بیرون خانه حقیقت

 مکان های جذاب تایلند، خانه حقیقت

جلوه ای زیبا از خانه حقیقت پاتایا

این بنا عظیم و زیبا به علت قرار گرفتن در کنار دریا با چشم اندازی زیبا و هم چنین قرار گرفتن در فاصله کمی با هتل ها باعث شده است که گردشگران  تورهای تایلند دیدن این جاذبه حیرت انگیز را در برنامه گردشگری خود در اولویت قرار دهند و با هزینه کمتری به  دیدن این بنا بروند و از زیبایی و معماری شاهکار این ساختمان عظیم لذت ببرند. یکی از ارزان ترین راه برای رسیدن به این مکان استفاده از یک وانت مسقف است که مسافران در پشت آن می‌نشینند. هزینه ورودی برای بزرگسالان ۵۰۰ بات و برای کودکان ۲۵۰ بات می باشد.

خانه حقیقت پاتایا

جلوه ای بی نظیر از خانه حقیقت پاتایا

بدون دیدگاه

*

code

استفاده از مطالب وب سایت تور تایلند به هر نحوی، بدون اجاز از مدیریت سایت ممنوع می باشد و دارای پیگرد قانونی است.